آموزش نگهداری از زانتان گام

همانطور که می دانید زانتان گام یکی از کاربردی ترین موادی است که در بسیاری از صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با ساختار مولکولی زانتان گام آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت و نگهداری از این ماده به دست آورید.

نگهداری از زانتان گام

ذخیره و نگهداری از هر ماده پودری کمی گیج کننده است. با داشتن شیرهای لبنی و برخی از سبزیجات، به راحتی می توان گفت که می توانید آنها را فقط در یخچال خود قرار دهید.

اما وقتی چیزی مانند زانتانگام خریداری می کنید، به وضوح مشخص نیست که باید چکار کنید. کیسه پودر کوچک سرد نیست، بنابراین به نظر نمی رسد که داخل یخچال باشد. اما آیا این بدان معناست که باید در بیرون از یخچال شما بماند؟

اگر مطمئن نیستید که چگونه زانتانگام  را نگهداری کنید، قابل درک است. نگهداری زانتانگام بسیار آسان است. وقتی کیف را باز کردید، فقط پودر باقی مانده را درون ظرفی قرار دهید که بتوانید آن را ببندید، مانند یک کیسه پلاستیکی.

پوشش آن در یک ظرف در بسته باعث می شود تا از هرگونه آفات محافظت شود. پس از بسته شدن، آن را در جایی قرار دهید که در معرض نور قرار نگیرد، مانند یک کمد.

برای بسیاری از انواع دیگر مواد غذایی، ذخیره سازی در یخچال یا فریزر می تواند مدت زمان ماندگاری آنها را طولانی کند. با وجود این، نگهداری زانتانگام در یخچال شما توصیه نمی شود.

مشکلی که در نگهداری این ماده در یخچال یا فریزر وجود دارد این است که با خنک تر شدن آن، ذراتش جمع می شوند. اگر این مسئله برای شما مشکلی ندارد، مطمئناً می توانید آن را در یخچال یا فریزر خود ذخیره کنید، اما باید قبل از استفاده از آن در دستور العمل، مجدداً زمان آن را برای رسیدن به دمای اتاق اختصاص دهید.

تاریخ نقضای زانتان گام چقدر است؟

 

زانتانگام به طور طبیعی ماندگاری طولانی دارد. نگهداری آن به درستی تضمین می کند که حتی دوام بیشتری نیز خواهد داشت.

در حقیقت، نگه داشتن آن در یک ظرف در بسته در مکانی تاریک به شما امکان می دهد تا سه سال آن را نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که به دستورالعمل ها و تاریخ انقضای درج شده روی بسته، برای ایمنی و اطمینان بیشتر آن توجه کنید.

با توجه به اینکه مدت زمان دوام این ماده طولانی است، اما بهتر است تا حتما به تاریخ انقضای نوشته شده روی بسته بندی توجه کنید.

زانتان گام یک تثبیت کننده فوق العاده است که بهترین گزینه برای پخت می باشد، به خصوص اگر می خواهید بدون گلوتن استفاده کنید. دانستن نحوه نگهداری صحیح به شما کمک می کند تا قبل از انقضا استفاده از آن را تا حد امکان استفاده کنید.

صمغ زانتان یک پلی ساکارید است که دارای کاربردهای صنعتی زیادی است، از جمله به عنوان یک افزودنی غذایی رایج مورد استفاده قرار می گیرد. این یک ماده غلیظ کننده و تثبیت کننده موثر برای جلوگیری از جدا شدن مواد است. این ماده را می توان از قندهای ساده با استفاده از فرآیند تخمیر تولید کرد و نام آن را از گونه های باکتری مورد استفاده، Xanthomonas campestris گرفته می شود.

زانتان گام توسط آلن روزالیند ژانز و تیم تحقیقاتی وی در وزارت کشاورزی ایالات متحده کشف شد و توسط CP Kelco تحت نام تجاری Kelzan® در اوایل دهه 1960 وارد بازار شد. این ماده برای استفاده در مواد غذایی در سال 1968 تصویب شد و به عنوان یک ماده افزودنی غذایی بی خطر در ایالات متحده، کانادا، کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای دیگر با شماره E E415 و شماره CAS 11138 66 2 پذیرفته می شود.

برای خرید زانتان گام می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.