کاربرد زانتان گام در نان

همانطور که می دانید زانتان گام یکی از کاربردی ترین موادی است که در بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد کاربرد زانتان گام در نان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین اگر می خواهید در مورد کاربرد زانتانگام در لوازم آرایشی اطلاعاتی به دست آورید می توانید مطالب قبلی سایت را مطالعه کنید.

زانتان گام در نان

یکی از چیزهای سخت در مورد پخت بدون گلوتن، ایجاد نسخه های جدیدی از دستور العمل های سنتی است که باز هم می توانید همان طعم و مزه را احساس کنید.

مثلاً به پیتزا فکر کنید. در خمیر پیتزا معمولا از گلوتن استفاده می شود. اما همانطور که می دانید مصرف بیش از حد این ماده می تواند مضر باشد و همچنین برخی به گلوتن حساسیت دارند. برای اینکه ماده ای را جایگزین گلوتن کنیم می توانید از زانتان گام استفاده کنید.

بنابراین، وقتی در پخت خود از آرد فاقد گلوتن استفاده می کنیم باید به نوعی آن طبیعت اتصال گلوتن را بدون استفاده از خود گلوتن دوباره ایجاد کنیم.

ما زانتانگام را به بسیاری از دستور العمل های بدون گلوتن اضافه می کنیم، و احتمالاً سؤال کرده اید که چه دلیلی برای استفاده از آن داریم.

زانتامگام یک ماده افزودنی غذایی رایج است که در همه چیز از سس گرفته تا بستنی و ماست و البته کالاهای پخته شده بدون گلوتن مشاهده می کنید. در بیشتر موارد، از آن به عنوان ماده ضخیم کننده، قوام دهنده و یا به عنوان یک تثبیت کننده برای جلوگیری از جداسازی مواد (مانند ماست) استفاده می شود.

صمغ زانتان از طریق تخمیر ساکارز، گلوکز و لاکتوز تولید می شود. پس از دوره تخمیر، باقیمانده مرطوب حاصل خشک می شود و سپس درون یک پودر ریز خرد می شود. با مخلوط شدن با مایع، این پودر چسبناک می شود و تقریباً حالتی ژل مانند پیدا می کند.

قبل از شروع دستور العمل، یا اینکه زانتانگام را اضافه کنید، اولین قدم شما بررسی مواد موجود در کنار کیسه آرد فاقد گلوتن است. اگر این مخلوط حاوی صمغ زانتان است، به احتمال زیاد دیگر نیازی به اضافه کردن آن نخواهید داشت، زیرا این آرد به طور خاص برای بررسی این فرمول تهیه شده است.

به عنوان مثال مخلوط فاقد گلوتن شامل صمغ زانتان می باشد.

اگر مخلوط آرد شما حاوی صمغ زانتان نباشد، به احتمال زیاد می خواهید مقداری از دستور العمل خود را اضافه کنید، به خصوص اگر چیزی مانند نان، پیتزا، کیک و غیره درست می کنید، که به طور سنتی به توسعه گلوتن متکی است.

آرد فاقد گلوتن معمولا حاوی زانتان نیست، زیرا آن را تولید می کنند تا برای طیف گسترده ای از کالاهای پخته شده ایده آل باشد. تقریباً برای همه چیز می توانید از آن استفاده کنید.

در حالی که به خودی خود هیچ فرمول خاصی وجود ندارد، با هر قاشق مرباخوری 1/4 قاشق چایخوری زانتان شروع می کنیم. این مقدار ممکن است کمی افزایش یابد (مانند گلوتن های دارچین و بدون گلوتن)، یا برای چیزی که به ساختار زیادی احتیاج ندارد، کاهش می یابد (مانند کوکی های کوتاه میانبر گلوتن).

به طور کلی، هرگز به یک قاشق غذاخوری صمغ زانتان برای یک دستور العمل بدون گلوتن احتیاج ندارید (مگر اینکه در حال پخت باشید). و در واقع، اضافه کردن بیش از حد صمغ زانتان می تواند بافت مواد پخته شده شما را به خطر بیاندازد، و آنها را خیلی چسبناک و ژله ای کند.

در پخت فاقد گلوتن، ما به زانتان گام تکیه می کنیم تا خاصیت ارتجاعی و چسبندگی را در خمیرها و نان های خود ایجاد کنیم. از آنجا که در حال حاضر گلوتن نداریم، به چیزی نیاز داریم که به عنوان ماده اتصال دهنده آرد عمل کند.

 به همین خاطر از زانتان گام استفاده می کنیم.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.