استفاده از زانتان گام در لوازم آرایشی بهداشتی

همانطور که قبلا هم گفتیم زانتان گام در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. یکی از مهم ترین موارد استفاده از این ماده در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در خصوص استفاده از زانتانگام در لوازم آرایشی در اختیارتان قرار دهیم. همچنین اگر می خواهید در مورد نحوه حل کردن زانتانگام در آب اطلاعاتی به دست آورید می توانید مطالب قبلی را مطالعه کنید.

کاربرد زانتان گام در لوازم ارایشی

 

زانتان صمغ یک پلی ساکارید است که توسط باکتری Xanthomonas camprestris ساخته شده است. وقتی این باکتری در کشت حاوی کربوهیدرات ها قرار بگیرد، فرآیند تخمیر آغاز می شود و صمغ زانتان به عنوان محصول تولید می شود. پس از تشکیل گام، آن را جدا کرده، خشک می کنیم و به یک پودر ریز تبدیل می کنیم. کربوهیدراتهای مورد استفاده در ساخت صمغ زانتان معمولاً از سویا، گندم یا ذرت حاصل می شوند.

Xanthan Gum Clear، یک گام درجه یک لوازم آرایشی و بهداشتی است که به ویژه برای محصولات آرایشی تخمیر شده است و تعداد میکرون پایین تر را به آن می دهد (80)، که منجر به فرمولاسیون های واضح تر و پایداری بهتر از گام های استاندارد Xanath می شود. گام به یک ضخیم کننده شفاف تبدیل می دهد که می تواند در محصولات بدون اضافه کردن رنگ استفاده شود. صمغ زانتان در استفاده از مواد آرایشی بسیارمناسب است زیرا به دلیل قابلیت غلیظ شدنش در برابر دما نیز بسیار پایدار و مقاوم می باشد.

فرمولاسیون ویژه با سهولت غلیظ می شود و به خوبی با سایر سورفاکتانت ها، امولسیفایرها، روغنهای اساسی، رایحه ها، رنگها ترکیب شده و به حالت تعلیق ذرات کمک می کند. قابلیت تعلیق ذرات، زانتان را به ویژه برای فرمولاسیون های لایه بردار مورد استفاده قرار می دهد.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام با کارشناسان ما در تماس باشید.