آموزش حل کردن زانتان گام در آب

آیا می دانید چطور می توان زانتان گام را در آب حل کرد؟ در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های زانتان گام اشنا کردیم. و اطلاعاتی در خصوص فرق زانتان گام با اربیک گام در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیارتان قرار دهیم.

چطور می توان زانتان گام را کاملا در آب حل کرد؟

 

این سوالی است که بیشتر افرادی که در صنایع غذایی مشغول به فعالیت هستند می پرسند.

ممکن است تا به حال در هنگام حل کردن زانتانگام در آب متوجه شوید که آن ها به خوبی حل نمی شوند و به اصطلاح حالت گلوله گلوله پیدا می کنند. برای برطرف کردن این مشکل یشنهاد هایی برایتان دارم.

چرا زانتان گام در آب گلوله گلوله می شود؟

 

گام ها به محض اینکه در در تماس با آب قرار می گیرند تمایل به آب شدن پیدا می کنند. اما گاهی قبل از اینکه به طور کامل در اب حل شوند به حالت هیدرات در می آیند. به همین خاطر گلوله گلوله می شوند.

گام هایی که ممکن است این حالت را پیدا کنند Arabic, Cellulose Gum, and Xanthan Gum هستند.

آن ها بیشتر تمایل به حمل مولکول های آب دارند.

توجه به زمان

 

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در زمان حل کردن زانتانگام در آب باید مورد توجه قرار گیرد زمان است. 3 دقیقه اول در روند تولید و اضافه کردن بسیار مهم است.

اگر 5 تا تا 10 دقیقه با گام اجازه حل شدن در اب را بدهید نتیجه بسیار متفاوتی را مشهده خواهید کرد.

همانطور که می دانید استفاده از زانتانگام در بسیاری از صنایع بسیار کاربردی است و شما می توانید از این ماده به عنوان رقیق کنننده عالی در صنایع غذایی استفاده کنید.

روش های جلوگیری از گلوله گلوله شدن زانتان گام در آب

 

تغییر به آگلومره گام

 

در اکثر موارد، انتقال به یک آگلومره گام مانند محصولات Pre Hydrated Hyd یا FASTir می تواند راه حلی ساده برای جلوگیری از گلوله شدن زانتانگام باشد.

این گام ها تحت پردازش ویژه ای قرار می گیرند که در آنجا یک ذره را گسترش می دهد و باعث ایجاد شکافهایی می شوند تا آب در آن جریان پیدا کند. سپس گام ها قبل از هیدراته شدن، خشک می شوند تا این ساختار گسترش یافته حفظ شود.

گام ها را به خوبی هم بزنید اگر از میکسر استفاده می کنید، آهسته آهسته گام ها را به اب اضافه کنید تا گلوگه گلوله نشوند.

 

گام را با سایر مواد خشک مخلوط کنید

 

1 پیمانه گام را به حداقل 10 پیمانه شکر یا سایر مواد خشک در فرمول موجود هستند اضافه کنید.

خوب مخلوط کرده و آبکش کنید تا سریع آب مخلوط شود.

توجه داشته باشید که سایر مواد مانند نمک، اسیدها یا قند بیش از حد می توانند در توانایی گام در هیدراته شدن و کاهش کارآیی اختلال ایجاد کنند.

زانتان گام را با روغن به حالت آبکی در آورید.

 

1 پیمانه گام را در 5 پیمانه از حلال ارگانیک مانند(روغن سویا، پروپیلن گلیکول و غیره) مخلوط کنید. این چربی ها روغن را می پوشانند و مانع از ریزش آنها هنگام اضافه شدن به آب می شوند.

مزیت های فوق العاده زانتان گام

 

علاوه بر تمامی مزیت ها و فوایدی که در مورد زانتان گام توضیح دادیم جالب است بدانید این ماده مزیت های خارق العاده دیگری نیز دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:

کاهش کلسترول

 

 در یک مطالعه، پنج مرد به مدت 23 روز 10 برابر مقدار توصیه شده زانتانگام در روز مصرف کردند. آزمایش های بعدی نشان داد که کلسترول آنها 10٪ کاهش یافته است.

کاهش وزن

 

 افراد بعد از مصرف این گام ها را اشتهای خود را از دست می دهند. ممکن است با تاخیر در خالی شدن معده و کند شدن هضم، احساس سیری کنند.

خواص ضد با سرطانی

 

 یک مطالعه در موش های مبتلا به ملانوم نشان داد که رشد تومورهای سرطانی و طولانی شدن طول عمر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. البته هیچ مطالعات بر روی انسان ها کامل نشده است، بنابراین شواهد موجود ضعیف است.

بهبود یبوست

 

 زانتان گام باعث افزایش حرکت آب به داخل روده ها برای یک مدفوع نرم تر و حجیم تر می شود که عبور از آن راحت تر است. مطالعات نشان داده اند که باعث افزایش چشمگیر میزان مدفوع می شود.

غلیظ کردن مایعات

 

 برای غلیظ کردن مایعات برای کسانی که در بلع مشکل دارند از جمله افراد مسن یا افراد دارای اختلالات عصبی استفاده می شود.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام با کارشناسان ما در تماس باشید.