مقایسه زانتان گام با نشاسته

آیا می دانید زانتان گام چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ در مطالب قبلی اطلاعات بسیار زیادی در خصوص کاربرد زانتان گام در اختیارتان قرار دادیم. همچنین در مورد تفاوت زانتان گام و گوارگام نیز نکاتی را متذکر شدیم. در ادامه همراه ما باشید تا با هم به مقایسه نشاسته و زانتان گام بپردازیم.

زانتان گام و نشاسته چه شباهت ها و تفاوت هایی دارند؟

 

زانتان گام یک پلی ساکارید است. ساختار آن شامل سلولز به عنوان ستون و شاخه هایی از گلوکز و همچنین مانوز می باشد.

زانتان گام نیز مانند نشاسته در دماهای مختلف حالت ویسکوزیته و چسبناک پیدا می کند.

اخیرا تولید کننده ها شروع کردند به کشف مزیت ها و فواید زانتانگام و از این ماده برای درمان بیماری ها و مشکلات گوارشی استفاده می کنند.

در مقایسه با نشاسته رانتانگام خیلی سریع تر در آب حل می شود، و به ویسکوزیته کمتری نیاز دارد علاوه بر این به مرور ثبات بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی از زانتانگام بهتر می توان برای غلیظ کردن نوشیدنی ها استفاده کرد تا بخواهیم از نشاسته استفاده کنید. و زانتانگام بهتر می توان نوشیدنی ها را قوام بخشد.

نکات کلیدی در مورد زانتانگام و نشاسته

 

ثبات

 

یکی از مهم ترین مشخصه های این مواد این است که بتوانند حالت ویسکوزینه و چسبندگی خود را حفظ کنند. به همین خاطر می توان گفت زانتانگام در مقایسه با نشاته مدت زمان بیشتری می تواند قوام و غلظت خود را در نوشیدنی ها و شربت ها حفظ کند.

غلظت

 

از طرفی غلظت موادی که در آن از زانتانگام استفاده می شود بسیار بیشتر از نشاسته خواهد بود.

شفافیت

 

یکی دیگر از فاکتور های مهمی که در خوراکی ها و نوشیدنی ها بسیار اهمیت دارد ظاهر آن ها می باشد. این در حالی است که اگر نوشیدنی شما با نشاسته ترکیب شده باشد شفافیت و زلال بودن خود را از دست می دهد اما در ترکیب زانتانگام با نوشیدنی ها می توان گفت که شفافیت آن ها بسیار بیشتر است و شما از خوردن آن ها لذت خواهید برد.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام می توانید با کارناسان ما در تماس باشید.