تفاوت زانتان گام با گوارگام

حتما تا به حال در مورد فواید و مزیت های زانتان گام اطلاعاتی به دست آوریده اید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین مشخصات این ماده آشنا کردیم و هر آنچه در مورد زانتانگام باید بدانید را در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا نکاتی را در مورد تفاوت این ماده با گوارگام در اختیارتان قرار دهیم.

هر دوی این مواد به عنوان قوام دهنده و غلیظ کننده مورد استفاده قرار می گیرند. به زبان ساده تر این دو ماده کمک می کنند تا ترکیبات شما راحت تر باهم ترکیب شوند.

مهم ترین تفاوت های زانتان گام با گوارگام

 

یکی از مهم ترین تفاوت های این دو ماده در مورد منشا آن ها می باشد. گوار گام از دانه ایی که در مناطق آسیایی می روید به دست می آید. و زانتان گام از میکرو اورگانیزم هایی به نام Xanthomonas Campestris تهیه می شود.

زمانی که می خواهید خوراکی های بدون گلوتن را تهیه کنید تفاوت عمده این دو ماده نمایان می شوند. می دانید که گوارگام برای خوراکی های سرد مانند بستنی مناسب است و زانتانگام برای خوراکی هایی که به پخت نیاز دارند.

برخی از خوراکی ها می توانند هر دوی این مواد را در خود جای دهند که ترکیب هردوی آن ها بسیار مفید می باشد.

یکی دیگر از تفاوت های این دو ماده مربوط می شود به تفاوت آن ها در مقداری که در مواد خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. دستورالعمل خاصی برای استفاده از این مواد در خوراکی ها وجود ندارد بنابراین باید طبق تجربه خودتان رسپی ها را تهیه کنید. اما در اینجا برخی از این تجربیات را برای شما آماده کرده ایم.

شیرینی: به ازای هر پیمانه آرد ¼ چایخوری زانتانگام. ¼ تا 2/4 چایخوری گوار گام به ازای هر پیمانه آرد.

برای تهیه زانتان گام با کارشناسان ما در تماس باشید.