3 سوال رایج در مورد زانتان گام

آیا می دانید زانتان گام چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد؟ در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین مشخصات و ویژگی های زانتان گام آشنا کردیم. و اطلاعاتی در خصوص در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

یک ورژن کوچک و ساده از زانتان گام، پوششی از نوعی باکتری خاص می باشد. این باکتری پوششی محافظ را تشکیل می دهد. مانند پوست پیاز و یا پرتقال.

مقاومت و محافظت پوششی این باکتری بسیار خوب است.

در گندم، سیوس و همچنین ذرت این ماده وجود دارد.

 

چرا باید از زانتان گام استفاده کنیم؟

 

این ماده می تواند به جای گلوتن، یا همان پروتئینی که در گندم، گندم چاودار و همچنین جو وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد. چرا که برخی افراد نمی توانند این مواد خوراکی را بخورند. همچنین این ماده به غلیظ تر شدن مایعات کمک می کند به همین خاطر است که در سس سالاد و … مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا زانتانگام بدون گلوتن است؟

 

بله این ماده گلوتن ندارد. می توانید با خیال راحت این ماده را استفاده کنید.

تفاوت زانتانگام با گوار گام چیست؟

 

هریک از این دو ماده از منابع متفاوتی ساخته شده اند، زانتانگام از یک باکتری و گوارگام از دانه آسیایی تهیه می شود. در آشپزخانه هم کاربرد هر یک با دیگری بسیار متفاوت است.

به طور کلی گوارگام در مواد خوراکی سرد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد مانند بستنی اما زانتانگام برای خوراکی های پخته شده مناسب تر است. مخصوصا آن دسته از خوراکی هایی که با مخمر سر و کار دارد.

خوراکی هایی مانند آبلیمو که مقدار اسید بالایی دارند، باعث می شوند گوارگام خاصیت غلظت خود را از دست بدهد.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.