روش های کاربردی زانتان گام

آیا می دانید چطور می توان از زانتان گام استفاده کرد؟ در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات زانتانگام آشنا کردیم و 3 کاربرد مختلف این ماده را به شما معرفی کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

در این مقاله می خواهیم شما را با دو روش دیگر در استفاده از زانتانگام آشنا کنیم. همانطور که می دانید این ماده کارایی های بسیار زیادی دارد و علاوه در صنایع غذایی در بسیاری زمینه های دیگر نیز کاربردی است. از جمله مهم ترین زمینه های کاربردی زانتانگام می توان به استفاده در حفاری نفت اشاره گرد.

روش های کاربردی زانتان گام

 

استفاده در اسموتی و آبمیوه

 

به جاری استفاده از ماست و یا بستنی می توانید با ریختن زانتانگام به اسموتی آن را رژیمی کنید. هر چه بیشتر از این ماده استفاده کنید قوام اسموتی بیشتر می شود و بسته به سلیقه تان می توانید مقدار آن را تعیین کنید.

برای شیرین تر شدن اسموتی می توانید از سیروپ دلخواهتان در داخل آن استفاده کنید.

برای حل شدن راحت تر زانتانگام آن را با روغن و یا گلیسرین مخلوط کنید.

 

این ماده معمولا در آب و مایعات به خوبی حل نمی شود به همین خاطر اگر می خواهید به خوبی در موادی که آماده می کنید حل شود کمی گلیسیرین و یا روغن به آن اضافه کنید. سپس به خوبی مواد را با هم هم بزنید.

گلیسیرین را می توانید از داروخانه ها و یا سوپرمارکت ها تهیه کنید.

پخت کیک مخصوص افراد وگان

 

می دانید که افراد  وگان از محصولات فراورده های حیوانی نیز استفاده نمی کنند بنابراین در پخت کیک می توانند به جای تخم مرغ از زانتانگام استفاده کنند.

برای تهیه بهترین انواع زانتان گام می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.